הקשר בין אמנות ואוכל - 30.07.17  |  ירושלים של זהב - 12.08.17  |  אל אמנים וטעמים בלב הגליל - 13.09.17  |  ים, היסטוריה וקולינריה - 30.08.17  |  ביקור בתערוכת עבודות בוגרי בצלאל - 31.07.17  |  טיול ערב לשכונה הקסומה שרונה - 26.7.17  |  פניני נורבגיה - 16-23.8.2017  |  סיור למוזיאון ישראל - 25.07.17  |  ניתן להרשם דרך האתר- להרשמה לחץ כאן  |  
 
בשיתוף עם
 
 
"טיול לרומניה - מהרי הקרפטים אל חבל מרמורש"
06-14.10.17 ׁ(9 ימים, 8 לילות)
 בהדרכת עופר צבי  
טיול לרומניה הינו מסע מרתק בזמן לערים עתיקות מגרמניה של ימי הביניים כמו קלוז' נאפוקה, ברשוב וסיביו, מעברי הרים לצד אגמים מדהימים,

ביקור במחוז מרמורש הגובל עם אוקראינה בצפון, אזור של כפרי איכרים המפורסמים בשערי העץ המגולפים להפליא ובכנסיות העץ הגבוהות שבהם. בטיולנו נשלב ביקורים וטיולים רגליים באתרי טבע ובמחוזות שהמילה "קידמה" אינה מוכרת, נטעם ממטעמי המטבח הרומני, נבקר בבתי כנסת ונלמד על עברה המרשים של הקהילה היהודית.

המדריך ילווה את הטיול בקטעי נגינה
 ארמון פלש – סינאיה
 
יום 1  6.10.17 : תל – אביב – בוקרשט – סיביו Sibiu  Olt River -  - Bucharest
ניפגש בנתב"ג ונצא בטיסה אל בוקרשט בירת רומניה, נגיע בשעות הצהריים וניסע צפונה לאורך נהר האולט המדהים, המתפתל והחוצה את הרי הקרפטים. בדרך נבקר במנזר קוזיה שנבנה במאה
ה-14. אחר הצהרים נגיע אל סיביו, אחת מהערים החשובות בטרנסלבניה. העיר סיביו נוסדה ע"י הסאקסוניים הגרמניים בימי הביניים ומאוחר יותר הוקפה בחומה חזקה. לינה בסיביו  
 
טרנסילבניה - ארץ האגדות בלב הרי הקרפטים
רמת טרנסילבניה, שגבעות, עמקים, טירות ועיירות ציוריות מאפיינים אותה, משתרעת במרכז הרי הקרפטים , האזור משופע ביערות עד של מחטנים ואלונים. בימי הביניים האזור היה יישות אוטונומית שנשלטה ע"י נסיך הונגרי. רוב הערים והעיירות  הציוריות נמצאים בטרנסילבניה: ברשוב, קלוז' נאפוקה, סיביו ...

יום 2  7.10.17  : סיביו – מעבר ההרים טראנספאגאראש  Balea Lake Sibiu-    
בבוקר נצא לסיור הליכה בעיר העתיקה של סיביו, נטייל בין הכיכרות הרבות, בתי הגילדות הצבעוניים, מגדל השעון ועוד... לאחר מכן נצא לטיול טבע אל עבר מעבר ההרים טרנספאגרשאן, ואל אגם בלאה, אגם טבעי הנמצא בגובה של מעל 2000 מ' ,נוף המזכיר משהו את הרי ההימאליה. נמשיך ונבקר בסביבה הכפרית לרגלי הרי הפגארש וניסע אל הכפר סיביאל לארוחת ערב כפרית. לינה סיביו.
 

יום 3  8.10.17 : טורדה, קלוז' נאפוקה  - Turda  -   Cluj 
בבוקר נצא צפונה אל נקיק טורדה – בקע בתוך הרי גרניט, נערוך סיור רגלי לאורך הנהר הזורם במרכז הקניון. נמשיך בנסיעה צפונה ונגיע אל היפה בערי רומניה, קלוז' נאפוקה. קלוז' היא עיר עם גוון ימי ביניימי ובה כיכרות ובניינים עתיקים. נבקר במרכז העיר, בבית הכנסת המקומי (באם יהיה פתוח) . לינה בקלוז'
מחוז מרמורש
הביקור בעמקים ובעיירות של מחוז מאראמורש דומה למסע  בזמן. מחוז זה גובל עם אוקראינה בצפון ובגלל הניתוק שיצר מחסום הררי לא הושפע האזור ע"י חידושי המאה             ה- 20. החיים במחוז זה מתנהלים סביב כנסיות העץ הכפריות לצד עגלות עץ רתומות לסוסים. הביקור בעיירות ואורח החיים המרתק מזכיר את סיפורי עגנון על הקהילות היהודיות במזרח אירופה.
 
יום 4  9.10.17 : מרמורש - סיגט -  Maramures
נצא צפונה אל עבר העיר סיגטו מארמאציה (הקרויה כיום סיגט), בירת חבל מאראמורש, הנחשב ליפה ביותר ברומניה. הדרך עוברת בנוף הררי של יערות עבותים ונהרות, איכרים העובדים בשדות, עגלות הרתומות לסוסים ועוד. לאורך הדרך נראה את שערי העץ המגולפים להפליא – סמליו של מחוז מאראמורש. נגיע לסיגט ונבקר במוזיאון לזכר השואה שהוקם בביתו של אלי ויזל שנולד במקום, נטייל ברגל ברחבי העיירה.  לינה סיגט.     
 
 יום 5  10.10.17: חבל מארמורש הציורי
לאחר ארוחת הבוקר נטייל בחבל מארמורש. ניסע לכפר ספינצה המפורסם בבית הקברות "השמח" שבו, בית קברות ייחודי במצבות העץ המגולפות המתארות את המנוחים ע"פ משלח ידם. נמשיך בנסיעה בכביש הנמצא בין צפון רומניה ואוקראינה ונבקר בכפרים הקטנים הפזורים בחבל מארמורש ונשלב הליכות רגליות בטבע. לינה סיגט.

יום 6  11.10.17 : ממחוז מארמורש אל טארגו מורש  
ניסע דרך כביש מפותל בין יערות מוריקים אל אל מחוז טרנסילבניה ואל העיר טארגו מורש השוכנת על נהר מורש. בדרכינו נשלב עצירות להליכות טבע ובכפרים קטנים. נגיע לטארגו מורש ולאחר שנתארגן במלוננו נצא לסיור בעיר בין המבנים ההיסטורים היפים המשמרים ארכיטקטורה מתקופת האימפריה האוסטרו הונגרית. לינה טארגו מורש.
 
יום 7  12.10.17  : סיגישוארה – פויאנה ברשוב
נצא דרומה דרך אזור הררי ויפה אל העיירה סיגישוארה, עיירה ימי ביניימית שמורה להפליא.
סביב לעיירה 11 מגדלים הניצבים לאורך החומות, ובתוך החומות עוברים רחובות מרוצפי אבן ותלולים שלאורכם בתי איכרים וכנסיות אבן שמורות . נראה את מגדל השעון הגדול, את ביתו של ולאד צ'פש הלא הוא ד ר ק ו ל ה. נמשיך אל "פנינת הקרפטים" העיר ברשוב. לינה בברשוב 
 
יום 8  13.10.17 :  בראן – טירת דרקולה – פויאנה ברשוב  Bran Castle  - Brasov
יום נהדר של אתרים וטבע : נבקר בטירת בראן הנודעת כטירתו של הרוזן דרקולה, הטירה הוקמה בשנת 1382 כמגן גבול וכנקודת מכס והיא יושבת בנקודה השולטת על מעבר הרים חשוב.
נטייל בטירה, בחדרים ובמעברים המסודרים כמבוך ונראה אומנות פאודלית של ריהוט עתיק, כלי חרסינה  ועוד.. נשמע את האגדה על הרוזן האכזר  שנקרא גם " דראקול " (השטן ) ועל שמו צצה אגדת הערפד. לאחר הביקור נמשיך אל העיר ברשוב , נסייר במרכז העיר העתיקה,  פיאצה ספאטולוי, המצודה השחורה ובית הכנסת.  לינה בברשוב.

יום 9  14.10.17  : סיניה – בוקרשט  Bucharest -   Peles Castle - Sinaia
ניסע אל עיירת סקי וקייט נוספת – סיניה. שמה גזור מהר סיני שכן הקים אותה נסיך רומני שביקר בסיני בתקופת מסעות הצלב. נבקר בארמון פלש, אחד היפים בארמונות אירופה, הארמון נבנה בסגנון הרנסאנס הגרמני בשנת 1866 והוא מרשים ביופיו. לאחר הביקור נמשיך אל בוקרשט, הגדולה בערי רומניה והינה מרכזה הפוליטי ,הכלכלי והתרבותי של המדינה. נערוך סיור קצר ונראה את כיכר המהפכה והארמון המלכותי, נצפה אל ארמון העם - לשעבר ארמון צ'אושסקו. בשעות אחר הצהריים העברה לשדה התעופה של בוקרשט וטיסה לת"א.
 

המחיר לאדם בחדר זוגי  - מינימום 25 מטיילים – 1795 יורו
(מתחת 25 איש תוספת 100 יורו)
 
תוספת חדר ליחיד – 395 יורו
 
מחיר הטיול כולל:
טיסות במסלול: ת"א –בוקרשט - ת"א בחברת טארום
   מיסי נמל נכון ליום מתן ההצעה – יעודכן ביום הכירטוס. 
לינה בבתי מלון ברמה טובה – מצורפת רשימה לדוגמא.
ארוחת בוקר וערב לאורך כל המסלול.
סיורים וביקורים, כמפורט בתוכנית.
טיולי טבע ומפגש בלתי אמצעי עם תושבי הרי הקרפטים וחבל מאראמורש.
כניסות לכל האתרים המוזכרים.
אוטובוס תיירים ממוזג לביצוע הטיול.
מדריך ישראלי מצוות יעדים טיולי תרבות וטבע - עופר צבי
ליווי אירגוני- חנה הייזלר רוח הפקות
מדריך רומני צמוד לקבוצה – אדריאן.
טיפים לנותני השירותים ברומניה.
 
מחיר הטיול אינו כולל:
1. הוצאות בעלות אופי אישי ( כביסה , טלפונים, דמי צילום באתרים וכיוצ"ב ) .
2. ביטוח בריאות וחפצים אישיים.
3. ארוחות צהריים. 
4. כל מה שאינו נזכר במסגרת הסעיף כולל .
 
 
בתי מלון לדוגמא - או דומיהם:
Sibiu - Golden Tulip
Cluj – Grand Hotel Napoca
Sighet - GRadina Morii
Tg Mures  - Hotel Plaza
Brasov - Ramada or Alpin hotel in Poiana Brasov
 
לתשומת לבכם:
רומניה הינה מדינה יפה ובעלת טבע נפלא אבל עדיין לא מפותחת דייה במתן שירותי תיירות,  אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומם מראש ( לדוגמא כבישים סגורים מפאת שיפוצים, מוזיאונים  וכיוצ"ב ) יתכנו שינויים (לטובת ורווחת הנוסעים) וזאת רק ע"מ לשפר את מסלול הטיול ולהביא להצלחתו המלאה.
עם ההתחייבות לטיול אנו נדרשים להעביר מקדמה בסך 120 דולר לנוסע עבור התחייבות על הטיסות. במקרה של ביטול - לא תוחזר מקדמה זאת.
 


תקופת השלכת...


נשמח להיפגש ולחוות,
חנה הייזלר 08-9473253 050-4323838
Hannale94@gmail.com    www.tarbuti.co.il


יש להגיע כ-15 דקות לפני זמן היציאה.
יש להצטייד בנעליים נוחות, בכובע, בשתיה ובכריכים.  
דרוש מינימום נרשמים לקיום הסיור.
יש להרשם מראש.  
ניתן לשלם במזומן, בהמחאה לפקודת "חנה הייזלר"
או בכרטיס אשראי בתוספת 10 ש"ח.     
את ההמחאות יש לכתוב ל - 1 או 15 לחודש ותמיד לפני הטיול.
ניתן להשאיר אותן בתיבת הדואר שלי:
רח' הנשיא הראשון 30 דירה 1, רחובות.
יש לציין לאיזה טיול
אי הגעה ביום הטיול תחוייב בתשלום מלא.
הזכות לשינויים שמורה.


נשמח להפגש ולטייל יחד בכיף!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 
 
 

 

   חזור למעלה I מפת אתר  tel: 08-9473253
 050-4323838
 Hannale94@gmail.com
   

 fax: 0774380393

חנה הייזלר רח' הנשיא 30, רחובות