אביגייל קליין "על בטן מלאה" - 11.09.17  |  הקשר בין אמנות ואוכל - 30.07.17  |  ירושלים של זהב - 12.08.17  |  אל אמנים וטעמים בלב הגליל - 13.09.17  |  ים, היסטוריה וקולינריה - 30.08.17  |  ביקור בתערוכת עבודות בוגרי בצלאל - 31.07.17  |  פניני נורבגיה - 16-23.8.2017  |  ניתן להרשם דרך האתר- להרשמה לחץ כאן  |  
 
בשיתוף עם
 

"אוסטריה בדגש אופרות וטבע"
3-10.05.2017 (8 ימים, 7 לילות)
 מדריכה מוסיקלית : מרב ברק
מדריך הטיול: דר' גבי זהר
 
אגמים כחולים, שדות ירוקים, , בתי אופרה המשמיעים מוסיקה שמיימית קלאסית של טובי המלחינים, היסטוריה מרתקת רבת שנים של רוזנים, מלכים ובית מלוכה, בית הבסבורג, מן החזקים בעולם הישן.
נתחיל בוינה, הנעה בין הקלאסי למודרני, בין השמרני למשתנה,
נבקר באתרים החשובים ונצפה בשתי אופרות בבית האופרה המלכותי עם מיטב הזמרים בהדרכתה של מרב ברק, מוסיקולוגית מומחית.
נעלה לטיול טבע לזלצבורג בהדרכת דר גבי זוהר
 
חוויה של היסטוריה, מוסיקה וטבע!
 
 
 
להורדת תכנית הטיול 

להורדת טופס הרשמה לאופרה

תוכנית הטיול:
 
יום רביעי, 03.05.17: וינה – סיור הכרות, הרובע היהודי ובית מוצרט

בשעות הבוקר נמריא בטיסת אל על לוינה. נצא לסיור ב"רינגשטראסה", רחוב הטבעת, המסמן את תחומי מרכז העיר, נראה, את בית העירייה הבנוי בסגנון גותי, התיאטרון הלאומי בורגתיאטר, האוניברסיטה והפרלמנט האוסטרי. משם נמשיך למדרחוב הראשי ונבקר בקתדרלת סן סטפן בעלת הצריח הגבוה, שנבנתה במאה

ה-13 בסגנון גותי ונועדה לסמל את רוח החופש של העיר. נמשיך לרובע היהודי ונבקר במוזיאון היהודי שהוקם ב1993 ובו אנדרטה לזכר קורבנות השואה, שם נשמע את סיפורה של הקהילה היהודית שפיארה את העיר לאורך ההיסטוריה. בדרכנו נראה את בית הקפה שבו נהג לשבת זיגמונד פרויד.

הפסקה לארוחת צהרים עצמאית. העברה למלוננו שבמרכז העיר.

לאחר התארגנות ומנוחה נצא לביקור בביתו של וולפגנג אמדאוס מוצרט. הבית שנמצא במרכז העיר שימש את משפחת מוצרט בשנים בהן הלחין בין היתר את האופרה "נישואי פיגרו". בתום הסיור המודרך, נעלה לרובע הירוק "גרינציג",

שם נאכל ארוחת ערב באחד מפונדקי היין והצייד.

יום חמישי, 04.05.17: וינה המלכותית והאופרה נישואי פיגרו/מוצרט

לאחר ארוחת הבוקר נתכנס להרצאת הכנה של מרב ברק לקראת תכנית הערב. לאחר ההרצאה נצא לסיור בארמון שיינברון, המוקף בגנים מרהיבים ובו חדרי המגורים והאירוח המרהיבים ביופיים בסגנון הרוקוקו.

 

נחזור למרכז העיר להפסקת צהרים עצמאית, אחריה נגיע לבית האופרה - משכן האופרה הלאומית של אוסטריה, מבנה מפואר, הנחשב כאחד מבתי האופרה החשובים בעולם. אם יתאפשר, נערוך סיור מודרך מאחורי הקלעים.

לאחר הסיור נשוב למלוננו למנוחה והתארגנות לקראת יציאתנו לאופרה.

 

בערב נצא לבית האופרה לצפות באופרה "נישואי פיגרו" אחת מפסגות יצירותיו של המלחין המפורסם של וינה ובכלל, וולפגנג אמדאוס מוצרט.
             
   

יום שישי, 05.05.17: וינה -  אתרים מרכזיים– קונצרט מיצירות ויואלדי
הבוקר נצא לסיור רגלי אשר יכלול תצפית על ארמון הופבורג, הממוקם במרכזה של וינה, משכנם של שליטי האימפריה האוסטרו-הונגרית. כיום חלק ממנו משמש בתור משכנו של נשיא אוסטריה. נמשיך לבית הספר לרכיבה והאורוות שהוקמו בתחילת המאה ה – 15 אשר בו ממשיכים גם כיום לאמן לפי המסורת האוסטרית.
נמשיך לביקור במוזיאון אלברטינה, בו מוצגות יצירות מפורסמות ויקרות ערך של גדולי האמנים מזמנים שונים.
נמשיך להפסקה לארוחת צהריים עצמאית בנאשמרקט, השוק שהפך לאטרקציה של קניית דליקטסים ובילוי בבתי קפה ומסעדות.
לאחר הפסקת הצהריים נבקר בססציון, גלריה מרשימה הבנויה בסגנון הארט נובו ובה מוצגת יצירה של גוסטב קלימט המוקדשת לפרק הכוראל מתוך הסימפוניה התשיעית של בטהובן, ממלחיניה המפורסמים של וינה.
אחר הצהריים נצא לרובע המזוהה עם האמן הפסל והאדריכל האוסטרי-יהודי, פרידריך הונדרטוואסר אשר מורשתו העיקרית והידועה ביותר מצויה בבנייניו הייחודיים. שם נבקר בבניין דירות ומשרדים שנבנה ב-1986 אותו הפך ליצירת אמנות, ובה אלמנטים מן הטבע, רצפות עקומות ועצים הצומחים מתוך הבית וענפיהם מבצבצים מהחלונות. לקראת ערב נשוב למלוננו. 
 
בערב נצא לכנסיית קארל, כנסייה בסגנון הבארוק, מהמרשימות בעיר, על מנת להאזין לקונצרט מיצירות אנטוניו ויואלדי (כולל היצירה המפורסמת – ארבע  העונות). תחילת הקונצרט בשעה 20:15.
 
 
יום שבת 06.05.17: יערות וינה וקונצרט מיצירות יוהן שטראוס
 
לאחר ארוחת הבוקר נתכנס להרצאת הכנה של מרב ברק לקראת תכנית הערב. לאחר ההרצאה נצא לסיור ביערות וינה נבקר בכנסיית הייליגה קרוייץ (הצלב הקדוש), נחלוף ליד מאיירלינג המקום בו התאבד יורש העצר רודולף ונמשיך לכוון מערת הזיי-גרוטה בה בנו הגרמנים את מטוס הסילון שיכול היה לשנות את פני מלה"ע השנייה, היינקל 152. נסייר במערה בה טמפרטורה קבועה של כ-9 מעלות כל השנה, ונשוט באגם התת קרקעי שבתוכה. נמשיך לעיר המרחצאות המקסימה והציורית באדן – אשר הייתה מאוד פופולרית בימי בית המלוכה האוסטרי . נסייר במרכזה ההיסטורי ונמשיך לבילוי בשלל בתי הקפה בה. ארוחת צהריים עצמאית באזור.
בשעות אחר הצהריים המוקדמות נשוב למלוננו למנוחה והתארגנות לקראת יציאתנו לאופרה.
בערב נצא לאולם הקונצרטים האלגנטי Kursalon על מנת ליהנות מערב וינאי קלאסי של ואלסים, אריות, דואטים ואוברטורות מפורסמים מאת המלחינים הנודעים שטראוס ומוצרט.
תחילת המופע בשעה 20:15. משך המופע כשעה וחצי.
 
 
יום ראשון, 07.05.17: דורנשטיין - עמק ואכאו - זלצבורג
לאחר ארוחת הבוקר נעזוב את וינה, לכיוון העיירונת הקטנה והציורית  דורנשטיין - כפר קטן היושב על צוק המשקיף על הדנובה, הנראה כאילו יצא מסיפורי האגדות. המשך לסיור בעמק ואכאו (Wachau) המרשים. נעצור לביקור במנזר מלק (Melk) הזכור מהסרט "שם הורד", שצולם במנזר זה. לאחר מכן, נמשיך לביקור בעיירה הפסטורלית קרמס (Krems) שעל נהר הדנובה ולאחר הסיור בעיירה היפה נמשיך למלוננו בזלצבורג, אליו נגיע בשעות אחר הצהריים.
לקראת ערב נצא לסיור הכרות רגלי עם עיר הולדתו של מוצארט. נטייל בגני ארמון מיראבל (Mirabel) המטופחים, בין הפסלים והמזרקות ונשוטט בסמטאות העיר השלווה ובמדרחוב שוקק החיים. נמשיך דרך הכיכרות היפות של העיר ונראה את הקתדרלה העתיקה. ארוחת ערב במלון.

 
 
 
יום שני 08.05.17: מפלי קרימל – אינסברוק

לאחר ארוחת הבוקר, נצא ליום סיור במפלים הגבוהים באירופה – מפלי קרימל (Krimml). בדרך נעבור דרך הנופים הירוקים של הרי טירול, דרך אגמים וכפרים ציוריים. עם ההגעה למפלים, נצא לסיור רגלי קצר הכולל תצפית מרהיבה על המפלים העצומים שמימיהם ניתכים בעוז מגובה של 380 מ'. בחלקו השני של היום, נבקר בעיר אינסברוק (Innsbruck), בירת חבל טירול. נסייר בסמטאות העיר העתיקה, ברחוב מריה תרזה ונראה את קשת הניצחון, את האנדרטה ע"ש הקדושה אנה, את המדרחוב והגשר שעל הנהר אין (שהעניק לעיר את שמה). בתום הסיור, נשוב למלוננו.

ארוחת ערב פולקלור בזלצבורג בסגנון טירולי.
 
    
 יום שלישי, 09.05.17:  זלצקמרגוט ואזור האגמים
לאחר ארוחת הבוקר נצא לטיול מקיף באזור האגמים – זלצקמרגוט (Salzkammergut). נתחיל בסיור בעיירה סנקט גילגן (Sankt Gilgen) על גדות אגם וולפגאנג (Wolfgang), מהאגמים היפים ביותר באוסטריה. לאחר מכן, נשוט לעיירה סנט וולפגאנג בה נערוך סיור מודרך ונתרשם מהטבע הסובב אותנו. נסיים בעיירה האלשטאט (Hallstatt) אשר הוכרזה על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמית. נתרשם מהמראה עוצר הנשימה של העיירה הצופה אל האגם למרגלות הצוקים. אם יספיק הזמן נמשיך לסיור בארמון הלברון (Hellbrun) וגניו. בתום הסיור, נחזור למלוננו.
ארוחת ערב מסכמת לטיול במסעדה מקומית.
 
יום רביעי, 04.05.17:  טירת לודוויג המשוגע, נוישויינשטיין, מינכן
לאחר ארוחת הבוקר, נצא לטירת ניוווינשטיין (אבן הברבור החדשה), טירה המבוססת על סיפוריו של אביר הברבור לוהנגרין. נסייר בטירה המדהימה של לודוויג "המשוגע", אשר צורתה מהווה את המודל לטירת "דיסני". משם ניסע לשדה התעופה במינכן לטיסתנו חזרה ארצה.
 
מחיר לאדם בחדר זוגי: 1,895 יורו        תוספת חדר ליחיד :  479 יורו
 
המחיר כולל:
טיסות אל על ת"א – וינה, מינכן – ת"א כולל מיסי נמל, יציאה בוקר חזרה ערב
7 לילות בבתי מלון בדרגת 4* על בסיס ארוחת בוקר Buffet.
4 ארוחות עיקריות (1 במלון , 3 במסעדות)
אוטובוס תיירים ממוזג ונוח, צמוד למסלול הטיול.
מדריך טיולים מומחה ליעד – דר' גבי זהר (כל הטיול)
מרצה מומחית לאופרה ומוסיקה – מרב ברק (ל- 4 לילות ראשונים בוינה)
ליווי ארגוני- חנה הייזלר
כניסות וביקורים כמתואר בתכנית.
תשר לנותני שירותים בחו"ל. (למעט מדריכי הקבוצה)
מערכות שמע
 
המחיר אינו כולל:
התייקרויות דלק לאחר תאריך 01.07.16
מופעים – יתומחרו בנפרד. מצ"ב מחירון
כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל".
 
דמי ביטול במפורט

 
דמי ביטול במפורט
את טופס ההרשמה יש לשלוח במייל לחנה הייזלר או
לפקס 077-4380393
פרטים בטלפון 050-4323838  08-9473253
hannale94@gmail.com  www.tarbuti.co.il
 
נשמח לטייל ולחוות יחד בכיף!
 
 
נשמח להיפגש ולחוות,
חנה הייזלר 08-9473253 050-4323838
Hannale94@gmail.com    www.tarbuti.co.il


יש להגיע כ-15 דקות לפני זמן היציאה.
יש להצטייד בנעליים נוחות, בכובע, בשתיה ובכריכים.  
דרוש מינימום נרשמים לקיום הסיור.
יש להרשם מראש.  
ניתן לשלם במזומן, בהמחאה לפקודת "חנה הייזלר"
או בכרטיס אשראי בתוספת 10 ש"ח.     
את ההמחאות יש לכתוב ל - 1 או 15 לחודש ותמיד לפני הטיול.
ניתן להשאיר אותן בתיבת הדואר שלי:
רח' הנשיא הראשון 30 דירה 1, רחובות.
יש לציין לאיזה טיול
אי הגעה ביום הטיול תחוייב בתשלום מלא.
הזכות לשינויים שמורה.


נשמח להפגש ולטייל יחד בכיף!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 
 
 

 

   חזור למעלה I מפת אתר  tel: 08-9473253
 050-4323838
 Hannale94@gmail.com
   

 fax: 0774380393

חנה הייזלר רח' הנשיא 30, רחובות